De Werkvloer Centraal

Anne-Mei The richtte De Werkvloer Centraal in 2007 op. Vanuit persoonlijke betrokkenheid. Ze liep twee jaar mee in een verpleeghuis en zag hoe medewerkers op de werkvloer murw geraakt waren in de neerwaartse spiraal van bezuinigingen, personeelstekorten en almaar stijgende werkdruk. Ze schreef hierover het boek ‘In de wachtkamer van de dood’.


De Werkvloer Centraal verhoogt arbeidssatisfactie via intervisie, scholing en coaching. Op zich niet zo uniek. Het bijzondere zit ‘m in het perspectief. The hierover: “Het klimaat op de werkvloer is allesbepalend. Wij gaan praten met medewerkers die dag in dag uit met verpleeghuisbewoners optrekken. We willen hun ervaringen en teleurstellingen weten. Vervolgens versterken we de positie van de werkvloer. Niet door te gaan reorganiseren, maar door medewerkers te leren hoe ze met elkaar om kunnen gaan, hoe ze meer eigenwaarde kunnen krijgen en hoe ze met meer plezier hun werk kunnen doen.”

 

Waarom De Werkvoer Centraal?
Waarom pakken organisaties dit niet zelf op? Anne-Mei The: “Zorgorganisaties hebben hun handen vol aan de inhoud en zijn niet zo op het proces gericht. Wat De Werkvloer Centraal doet, gaat in eerste instantie niet over de inhoud van het werk, maar over hoe we met elkaar omgaan.” De Werkvloer Centraal streeft ernaar om positieve effecten een structureel karakter te geven. Bijvoorbeeld door binnen de zorgorganisatie trainers op te leiden die ook na vertrek van de externe begeleiders het vuur brandend kunnen houden. Ook wordt gezorgd voor een brede inbedding.


Het wij-zij denken binnen teams, tegenover de cliënten, hun families, en het management is groot. “Er gaat veel energie verloren.” Daarom spreekt The óók de bestuurders aan. “De hele organisatie moet meedoen en kantelen, ook de top.” Er zijn verdiepingssessies en het managementteam wordt in visie en vaardigheden geschoold.  “En vanzelfsprekend moet onze aanpak de steun hebben van de Raad van Bestuur.” The zegt in dit verband ook: “Dat de werkvloer in staat wordt gesteld om te reflecteren op de essentie van het dagelijks werk, zou een arbeidsvoorwaarde moeten zijn. Net als RSI-maatregelen bijvoorbeeld.”


The constateert een onevenwichtigheid tussen de ziekenhuiszorg (cure)en de langdurige zorg (care):“De cure heeft een enorme technologische sprong gemaakt. Openheid, transparantie, solidariteit: ook op deze gebieden is er veel verbeterd. Als samenleving hebben we de consequenties daarvan niet aanvaard. De care-fase is uitgesteld, maar ze treedt onherroepelijk in. Mensen leven langer, ze worden ouder en gebrekkiger, uiteindelijk worden zij toch zorgbehoeftig en van hulp afhankelijk.”

 

Het belang van deskundige implementatie
Bundelen van kennis en kunde. Hard en zacht bij elkaar brengen. Processen optimaliseren vanaf de werkvloer zorgt voor duurzaam resultaat en borging binnen de organisatie.  Pool Management & Organisatie is sterk vertegenwoordigd binnen de VV&T-sector. Heeft vele complexe trajecten begeleid, weet verbinding te leggen. Is sterk in programmamanagement, weet de onderscheiden projecten binnen zorginstellingen op een natuurlijke wijze te bundelen, waardoor deze elkaar versterken. Weet draagvlak te bewerkstelligen bij zowel de bestuurders, management als de werkvloer. Focus op de zorgconsument staat centraal, hierin vinden de medewerkers hun passie.


Pool werkt met professionals op het gebied van management- en organisatievraagstukken binnen de zorg. Heeft diverse partners die op onderdelen bijzondere toegevoegde waarde brengen, waaronder bijvoorbeeld Triaspect, marktleider op het gebied van kwaliteit en veiligheid(systemen) binnen de zorg. Pool Management & Organisatie legt verbindingen tussen deze onderscheiden professionals en brengt verbinding aan.

 

Samenwerking tussen De Werkvloer Centraal  en Pool Management & Organisatie is dan ook een logische stap.

 

Terug naar hoofdpagina Poolshoogte